Katalog stron internetowych

Fizjoterapeuta Wrocław

Badania naukowe dowiodły, że cudowny „lek na wszystko” jednak istnieje. Jest pomocny w większości problemów zdrowotnych, przywraca sprawność i zapewnia dobrą kondycję fizyczną, pozytywnie działa na psychikę - przedłuża życie. Nie potrzeba na niego recepty, ale po wskazówki najlepiej udać się do fizjoterapeuty. Fachowiec od kinezjoterapii zaaplikuje Ci lekarstwo „na zdrowie, sprawność i młodość” czyli ruch. Kinezyterapia to leczenie ruchem właśnie.
Kinezyterapia klasyczna wykorzystuje ćwiczenia na specjalnie przystosowanych salach gimnastycznych. Taki trening, wykorzystujący proste metody, jest bardzo skuteczny w przywracaniu sprawności. Pomaga poprawić kondycję i złapać formę sportową. Z takimi potrzebami coraz częściej zwracają się do fizjoterapeutów ludzie, którzy nie są chorzy, ale chcą świadomie zadbać o swoje zdrowie.
Aktywizacja ruchowa pacjenta, to na niej opiera się sama idea rehabilitacji. Wiedzę o fizjologii ruchu wykorzystuje większość działów fizjoterapii, włącznie z terapią manualną i technikami usprawniania neurologicznego. Niedawno nauka udowodniła, że aktywność fizyczna uprawiana pod okiem fachowca potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Nie tylko przywraca sprawność utraconą w urazach, chorobie, ale też naprawia szkody wywołane zmianami w układzie nerwowym, na co dotąd nie było żadnego sposobu.
Ruch potrafi spowodować coś, o czym sądzono, że to niemożliwe. Skutecznie pobudza regenerację struktur nerwowych, nasilając neurogenezę (powstawanie nowych neuronów) oraz synaptogenezę (tworzenie nowych połączeń nerwowych).

Szczegóły strony https://rehabilitacja.wroc.pl: