Katalog stron internetowych

Montaż instalacji fotowoltaicznych JB Energia

Firma JB Energia to młoda i szybko rozwijająca się firma z branży odnawialnych źródeł energii mogąca pochwalić się dużym doświadczeniem. Główne usługi wykonywane przez przedsiębiorstwo to przeprowadzanie audytów fotowoltaicznych, projektowanie instalacji PV oraz montaż instalacji fotowoltaicznych i późniejsza opieka serwisowa instalacji po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych. Doświadczenie firmy pozwala na fachową obsługę klientów indywidualnych, klientów biznesowych oraz właścicieli gospodarstw rolnych. Inwestorem może zostać właściwie każda osoba która posiada obiekt zużywający energię elektryczną, a dobrze dobrana instalacja pozwala uniezależnić się od coraz wyższych cen prądu. Niestety według szacunków ekonomistów nie możemy liczyć na obniżki cen prądu, wręcz jako bardzo prawdopodobny określany jest kolejny wzrost cen energii elektrycznej.
Przed zamontowaniem instalacji fotowoltaicznej oraz wykonaniem pełnego audytu energetycznego, należy zastanowić się czy w najbliższym czasie(perspektywie kilku lat) inwestor planuje zwiększenie zużycia energii elektrycznej poprzez dołączenie do sieci swojego obiektu dodatkowych urządzeń. W szczególności należy uwzględnić urządzenia, które zużywają duże ilości prądu. Do takich urządzeń zaliczyć możemy między innymi klimatyzatory, ogrzewanie elektryczne, lodówki, prasy czy inne urządzenia przemysłowe. Do zwiększenia zapotrzebowania może również doprowadzić zwiększenie intensywności wykorzystania aktualnie zainstalowanych urządzeń.
Dlaczego poprawne obliczenie zapotrzebowania jest takie ważne? Ponieważ dobranie odpowiedniej mocy paneli fotowoltaicznych umożliwia zaoszczędzenie znacznych środków finansowych. Wielkość rachunku za prąd może spaść do nawet kilku złotych! Uwaga- należy pamiętać również, że przy zbyt wysokiej wielkości instalacji w przypadku klientów indywidualnych zakład energetyczny nie zapłaci za nadwyżkę wyprodukowaną przez inwestora, która nie zostanie wykorzystana w czasie kiedy to możliwe. Jeśli ktoś ma wątpliwości odnośnie własnego zapotrzebowania energetycznego, warto skontaktować się ze specjalistami z firmy JB Energia. Ciągłe pogłębianie wiedzy i wieloletnie doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii ze szczególną specjalizacją w fotowoltaice sprawia, że pracownicy JB Energia są prawdziwymi specjalistami w swojej branży.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę planując instalację fotowoltaiczną na swoim dachu czy gruncie? Bardzo ważny jest dobór odpowiednich komponentów samej instalacji, tutaj również warto zwrócić się do specjalistów z JB Energia. Elementy które składają się na instalacje PV to panele fotowoltaiczne, inwerter (nazywany również falownikiem), kable, zabezpieczenia AC i DC, konstrukcja montażowa itd.

Szczegóły strony https://jbenergia.pl: